Skip to main content

Úspěch v soutěži Chutná hezky. Jihočesky.

Stejně jako v předchozích letech se i letos konala soutěž potravinářských výrobků „Chutná hezky. Jihočesky.“, kde jednou ze soutěžních kategorií byla piva s výstavem do 10 tis. hl/rok. V této kategorii se účastnilo soutěže i naše akademické pivo ČTYRÁK 14° – Silný tmavý ležák.

V tradičně početně obsazené kategorii (jižní Čechy patří k pivovarsky velmi silným regionům, což je dáno mimo jiné historicky a tradice práva várečného se projevuje velkým zájmem o výrobu a samozřejmě i konzumaci různých typů piv) se pivu z Výzkumného a výukového minipivovaru Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích velmi dařilo a odborná porota jej ocenila na 1. místě v dané kategorii. Při slavnostním vyhlášení, které se konalo v rámci Czech Food Expo na Výstavišti České Budějovice dne 12. května 2023, byl Výzkumný a výukový minipivovar vylosován jeden z vítězů, který získal finanční podporu na marketingovou propagaci výrobku v mediích.

Chtěli bychom poděkovat našim sládkům – Liborovi Smutkovi a Vlastimilovi Nohejlovi, kteří recepturu dovedli až k tomuto velkému úspěchu – pivovarským „Dej Bůh štěstí“.

Výzkumný a výukový minipivovar FZT JU

Výzkumný a výukový minipivovar FZT JU byl založen roku 2016 v místech Účelového zařízení FZT JU. Jeho hlavním cílem není pouze zásobovat okolí akademickým pivem, ale zejména pracovat na poli výzkumu a výuky v oblasti pivovarnictví. Pivovar využívá pro výzkumnou činnost také národní podnik Budějovický Budvar, například letos zde Budvar připravil ve spolupráci s Pivovarem Clock své limitované letní pivo. V rámci šíření osvěty v oblasti pivovarnictví nabízíme v rámci celoživotního vzdělávání kurzy pro veřejnost, ve kterých se naučíte vařit pivo s profesionálními technologiemi, ale i těmi domácími. V neposlední řadě je připraven i kurz, po jehož absolvování obdržíte osvědčení o úplné profesní kvalifikaci, po jehož předložení lze žádat o živnostenský list v oboru Pivovarník sladovník, který umožňuje vedení či vybudování minipivovaru.

Fotogalerie

Přečteno 509x