• Úvod
  • Fakulta
  • O fakultě

Fakulta zemědělská
a technologická

Vyvíjíme technologie, pracujeme s přírodou

Historie fakulty

Fakulta zemědělská a technologická (FZT) Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích je moderní fakultou s mnohaletou tradicí sahající až do roku 1960. V roce 1991 pak byla jednou ze zakládajících fakult a stála u zrodu nově vznikající Jihočeské univerzity. Budovy fakulty jsou lokalizovány v příjemném prostředí univerzitního kampusu na západním okraji města. K dispozici jsou také pokusné pozemky, statek a experimentální plochy.

Studium na fakultě

FZT JU poskytuje vysokoškolské vzdělání ve všech stupních studia, tj. v bakalářských, navazujících magisterských i doktorských studijních programech. Mezi nejžádanější studijní programy patří Zootechnika, Zemědělská technika a technologie, Pozemkové úpravy a převody nemovitostí nebo Agropodnikání. Mezi další zajímavé studijní programy s menším počtem studentů se pak řadí Agroekologie, Zemědělství, Zemědělské biotechnologie nebo Kvalita a zpracování zemědělských produktů. Všechny studijní programy jsou akreditovány v prezenční formě, některé pak nabízíme také ve formě kombinované.

Vědecko-výzkumná činnost

Vědecko-výzkumné aktivity fakulty se zaměřují na oblasti zemědělství, přírodních věd, agroekologie, techniky a vývoje nových technologií, biotechnologií, chemie, kvality a zpracování zemědělských produktů nebo krajinného managementu. Fakulta také intenzivně spolupracuje s podnikatelským sektorem v oblasti poradenství a smluvního výzkumu. Převážná většina výzkumných aktivit FZT JU je proto výrazně orientována na aplikovaný výzkum s přínosem pro společnost. Ze zajímavých projektů v této oblasti můžeme uvést například experimentální fakultní minipivovar, Mezinárodní školicí a výzkumné centrum společnosti DeLaval nebo Centrum pro nejlepší dostupné techniky pro intenzivní chovy hospodářských zvířat (BAT centrum JU).

Spolupráce se zahraničím

V posledních letech se FZT JU také čím dál častěji zapojuje do výzkumu ve spolupráci s pracovišti v zahraničí. Internacionalizace fakulty pak nabízí studentům možnost vycestovat na špičková zahraniční pracoviště do zajímavých destinací, kde mohou dále prohloubit své znalosti a dovednosti.

Promo video

Fakulta zemědělská a technologická JU
(dříve Zemědělská fakulta JU)

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021-2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies