• Úvod
  • Studium
  • Informace pro studující

Studium
Informace pro studující

Kvalifikační práce

Výskyt textu generovaného AI v kvalifikační práci

V případě, že je součástí kvalifikační práce text generovaný AI, je nutné ho označit jako citaci včetně uvedení zdroje (url včetně kompletního promptingu).

Pokud se prokáže, že kvalifikační práce obsahuje pasáže, které jsou produktem umělé inteligence, aniž by byly jasně odlišeny od vlastního autorského textu (podobně jako v případě přímých či nepřímých citací literatury), je na ni pohlíženo stejně jako na plagiát, tj. jako na neetické jednání se všemi potenciálními disciplinárními důsledky, včetně vyloučení ze studia.

V případě úspěšné obhajoby a následného prokázání nepovoleného využití umělé inteligrence v kvalifikační práci studentovi hrozí odebrání titulu.

JU disponuje nástroji, kterými lze sse značnou pravděpodobností určit, že text je produktem umělé inteligence.

Kariérní centrum JU

Kariérní centrum vzniklo v důsledku potřeby propojení univerzitního a pracovního prostředí, neboť získání vysokoškolského titulu není konec, ale začátek další etapy života.

Poskytuje služby hned několika cílovým skupinám – zájemcům o studium, studentům/absolventům a zaměstnavatelům.

Spolupracuje s veřejnými institucemi na organizaci jednotlivých aktivit, jako jsou např. semináře, trainee programy apod...

Zájemcům o studium usnadňuje volbu budoucího studia už v té fázi, kdy o studiu na JU teprve uvažují. Nabízí jim souhrnný přehled studijních programů s budoucím pracovním uplatněním, jež jednotlivé fakulty JU nabízí.

Studentům poskytuje kompletní kariérní poradenství včetně osobních konzultací, rad s tvorbou životopisu, motivačního dopisu či LinkedIn profilu až po volbu vhodné profese. Mimo to zprostředkovávají spolupráci studentů a firem formou odborných stáží či nabídky vypracování závěrečné práce v určitém podniku či instituci. Tento kontakt podporují prostřednictvím workshopů a seminářů, které jsou často vedeny právě zástupci vybraných firem a dávají studentům možnost připravit se na reálná očekávání potenciálních zaměstnavatelů. Akce zahrnují témata od pracovních kompetencí, získávání soft skills až po time management.

Pracovní příležitosti

Chtěli byste si sehnat brigádu při studiu, nebo práci po absolvování studia?

Podívejte se zda některá z našich partnerských firem nebo společností někoho nehledají.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies