• Úvod
  • Věda a výzkum
  • Popularizace vědy a výzkumu

Věda a výzkum
Popularizace vědy a výzkumu

Noc vědců

Srdečně vás zveme na
Noc vědců 2024
na téma Proměna

Těšit se na vás budeme v 
pátek 27. září 2024 
v pavilonu ZR.

V rámci popularizace vědy a výkumu se Fakulta zemědělská a technologická jž několik let účastní celorepublikové akce Noc vědců. V rámci Noci vědců zaměstnanci ukazují a přibližují veřejnosti a hlavně dětem výzkum probíhající na naší fakultě.

Cílem Noci vědců je bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří dělají práci přínosnou pro každého z nás, dokážou ji poutavě představit, ale také se dovedou bavit.

Chemická olympiáda

Podílíme se na přípravě krajských kol Chemických olympiád kategorie A a B

Katedra aplikované chemie se již po dobu bezmála šedesáti roků každoročně podílí na přípravě krajských kol Chemických olympiád kategorie A a B. K tomuto účelu katedra pravidelně poskytuje laboratorní zázemí pro praktickou část krajských kol olympiád. Kromě organizační činnosti s tím spojené, bývají pedagogové katedry též členy hodnotících komisí.

Chemické olympiády mají za cíl přitáhnout k tomuto přírodovědně-technickému oboru talentované studenty. V některých letech proto pořádali pedagogové katedry rovněž přednášky z chemie pro vybrané studenty středních škol, kteří měli zájem o soutěžení v chemických olympiádách a mnozí z nich se pak uplatnili v tomto oboru i profesně.

Organizačně náročné byly pro katedru zejména roky 1980, 1986, 1994, kdy Katedra aplikované chemie hostila a zaštítila celostátní kola ChO pro kategorii A.

Muzeum pivovarnictví

Vznik financován z programu EU – přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020

Stálá interaktivní expozice návštěvníkům představuje historii pivovarnictví v příhraničním regionu jižní Čechy – Dolní Bavorsko. 

Prostřednictvím virtuální reality, modelů, ilustrací a dobových fotografií se můžete seznámit s historickými provozy ve zkoumaném regionu. Návštěvníci se dozví základní informace o historii jednotlivých pivovarů, seznámí se s transportními obaly a historickým výčepním sklem. Exponáty jsou doplněny bohatým historickým obrazovým materiálem. Expozice klade důraz především na interaktivitu a názornost. Návštěvník si tak například může vlastnoručně osahat celou řadu původních strojů, seznámit se s postupem výroby piva ve virtuální realitě a s historickými pivovary pomocí interaktivní tabule.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021-2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies