Pracovní stáž našeho doktoranda

Doktorand Katedry aplikované chemie FZT JU Mgr. Jiří Krejsa se v období od 13. 2. do 14. 3. 2023 účastnil pracovní stáže v rámci programu Erasmus+ na Slovenskej polnohospodárskej univerzitě v Nitře. Stáž absolvoval pod vedením Ing. Júlia Árvaye, Ph.D. z Ústavu potravinářství.

Student se věnoval zejména stanovení vybraných rizikových, potenciálně rizikových a esenciálních prvků v plodnicích jedlých hub metodou ICP-OES. V průběhu stáže se při analýzách vzorků jedlých hub podílel také na stanovení celkových glukanů spektrofotometricky, methylesterů mastných kyselin pomocí plynové chromatografie a těkavých organických látek metodou GC/MS. Dále se účastnil například pracovní návštěvy pěstírny hub v Bratislavě, či semináře společnosti Hermes LabSystems o aktualitách v oblasti analytické chemie.

FZT

• Přečteno: 575