Den otevřených dveří na FZT JU

Den otevřených dveří je na Fakultě zemědělské a technologické již mnohaletou tradicí a ani tento rok nebyl výjimkou. 20. ledna jsme přivítali všechny zájemce o studium v pavilonu ZR, kde bylo informační centrum. Zde podávali zástupci jednotlivých kateder informace o studijních programech a možnostech, které jejich katedry ke studiu nabízejí. Vyjma získání podrobných informací k přihláškám a nabízeným studijním programům, si studenti mohli prohlédnout zázemí fakulty, laboratoře i špičkovou techniku, kterou fakulta disponuje, např. robotickou ruku pro automatizované dojení skotu, robotickou dojírnu firmy DeLaval nebo geodetické a meteorologické přístroje, stejně jako ukázky umělé inteligence. Vědu a výzkum reprezentovaly chemické pokusy, ukázky vybraných polních plodin, využití endopatogenních a mykoparazitických hub v rámci integrované ochrany rostlin a mnoho dalšího.

Současní studenti těm budoucím přiblížili nejen univerzitní studentský život. Poskytli jim také podrobné informace o nabízených studijních programech, náplni studia, požadavcích pro přijetí, uplatnění absolventů v praxi, možnostech vyjet na stáž do zahraničí i o novinkách, které se na nový akademický rok 2023/2024 připravují.

Se širokou nabídkou studijních programů se můžete seznámit také na www.fzt.jcu.cz. A my se budeme těšit, že někteří z vás, si tak jako v předchozích letech, vyberou ke studiu právě naši fakultu.