Zemědělský svaz podpořil sociální zemědělství

Dne 25. 10. 2023 proběhla na České zemědělské univerzitě v Praze konference Sociální zemědělství s podtitulem Identifikace výzev, příležitostí a BEST PRACTICE v oblasti sociálního zemědělství. Konferenci pořádal Zemědělský svaz České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a Asociací sociálního zemědělství z. s.

Konferenci zahájil předseda Zemědělského svazu ČR Ing. Martin Pýcha, který zároveň celý den akci provázel v roli moderátora. V navazujícím společném příspěvku Výzvy a příležitosti v sociálním zemědělství vystoupili náměstek ministra zemědělství Ing. Radek Holomčík a docent Moudrý z FZT JU, který je zároveň předsedou rady Asociace sociálního zemědělství. V průběhu konference zazněly příspěvky aktérů sociálního zemědělství ze zemědělské i sociální sféry, včetně několika reprezentantů přímé praxe.

Detailní výstupy z konference včetně videozáznamu jednotlivých příspěvků zveřejnil Zemědělský svaz ČR na svých stránkách stránkách, o konferenci podrobně referuje také web Asociace samostatných odborů (odkazy níže).