Úspěch doktoranda na univerzitní konferenci

Ve dnech 21.–22. listopadu 2023 se uskutečnila celouniverzitní konference doktorandů „Over the horizon and for mutual acquiantance“. Na konferenci vystoupilo se svými příspěvky jedenáct doktorandů Fakulty zemědělské a technologické. MSc. Yves Theoneste Murindangabo byl úspěšný a obdržel cenu „Best Presentation Award“ za svůj příspěvek k „Assessment of the effect of management practices on soil organic matter“.

Yves Theoneste Murindangabo je Ph.D. studentem ve studijním programu Agroekologie na Katedře agroekosystémů Fakulty zemědělské a technologické, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Na disertační práci pracuje pod vedením doc. Ing. Petra Konvaliny, Ph.D. a Ing. Marka Kopeckého, Ph.D. Magisterské studium absolvoval v oboru zemědělství na Kyungpook National University (Korejská republika) a bakalářský stupeň v oboru agrotechnika na University of Rwanda.

Yves Theoneste Murindangabo disponuje odbornými znalostmi v oblasti výzkumu, o čemž svědčí nadstandartní publikační výstupy zahrnující původní vědecké práce, review a metaanalýzy. Jeho výzkum se zaměřuje na vztah hospodaření moderními zemědělskými postupy a hospodaření s organickou hmotou. Ve své práci vychází z významu půdní organické hmoty při sekvestraci uhlíku, koloběhu živin a odolnosti ekosystému a zdůrazňuje složitý vztah mezi labilitou organické hmoty, stabilitou a způsoby obdělávání půdy. Své zkušenosti předává také během seminářů studentům studijního programu Multifunctional Agriculture.