Noc Vědců – všemi smysly

I naše katedra – katedra rostlinné výroby – zažila vědu všemi smysly. V rámci Noci vědců mohli malí i velcí návštěvníci vidět, očichat a hlavně ochutnat tradiční i méně známé rostlinné produkty a výrobky z nich. Velký úspěch měly fialové hranolky z odrůdy Val Blue, chleby s červenou řepou, ostropestřcem a konopím či cukrová řepa nebo dýňový olej. Návštěvníci se také mohli na vlastní chuť přesvědčit, jak vynikající je čaj z pohanky seté, třapatky nachové nebo voňatky citronové. Ti nejmlsnější mohli ochutnat hned několik druhů medu z různých koutů světa a seznámit se s včelařskými potřebami. Ti odvážnější si mohli nechat po ruce projít dospělce brouka potemníka a „nakreslit“ si obrázek entomopatogenní houbou.

Všem děkujeme za hojnou účast a budeme se těšit opět za rok.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies