58. ročník krajského kola Chemické olympiády

Ve středu 20. dubna se na katedře aplikované chemie konal 58. ročník krajského kola Chemické olympiády.

Katedra aplikované chemie již několik let spolupracuje s panem RNDr. Karlem Lichtenbergem, CSc., který byl u vzniku této soutěže, a DDM, který je jejím spoluorganizátorem. Krajského kola chemické olympiády (kategorie B)  se zúčastnilo celkem 14 vybraných studentů z jihočeských středních škol. Soutěž zahrnovala teoretickou i praktickou část.

Vítězem se stal Tadeáš Grabic – gymnázium Jírovcova (České Budějovice), na druhém místě se umístil  Dominik Sloup – Biskupské gymnázium J. N. Neumanna (České Budějovice). Třetí místo získala Klára Mládková – gymnázium Jírovcova (České Budějovice).

Výhercům gratulujeme!