Vzdělání a řemeslo 2023

Dějištěm akce s názvem Vzdělání a řemeslo, která proběhla ve dnech 2.–4. listopadu 2023, se již po několikáté stalo Výstaviště České Budějovice. Akce byla určena zejména pro studenty základních škol a měla za cíl zaujmout a motivovat mladou generaci ke studiu nejen teoretických znalostí, ale i řemeslných dovedností.

Naše fakulta připravila pro návštěvníky rozmanitý program.

Určení krevní skupiny je zajímavý proces a přesvědčit se o tom mohli návštěvníci hned první den konání akce. Dále při pozorování krve pod mikroskopem mohli vidět několik důležitých složek a struktur, jako jsou červené krvinky, bílé krvinky, krevní destičky a krevní plazma.  

Druhý den následovala ukázka umělé inteligence, která se stává stěžejní technologií a může změnit naši budoucnost v oblastech od průmyslové výroby po zdravotnictví. Studenti si také mohli vyzkoušet ovládání robotické ruky pomocí speciálního ovladače. Robotické ruce jsou dnes v různých odvětvích neocenitelné.

Závěrečný den patřil fascinujícím tvorům, kteří hrají klíčovou roli v našem ekosystému, a těmi jsou včely. Výstava našich včelařů přinesla příležitost poznat blíže svět včel, prozkoumat výrobu včelích produktů a předmětů týkajících se včelařství.

Více fotografií z akce naleznete ve fotogalerii fakulty.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies