Vyjádření JU a AS JU k útoku na FF UK

Vyjádření rektora univerzity

S velikou lítostí sledujeme zprávy o tragickém útoku na Filozofické fakultě UK. Vyjadřujeme studentům a kolegům z Univerzity Karlovy naši plnou podporu. Tento bezprecedentní útok na lidské životy nemá ve svobodné společnosti místo.

Dnešní ničím neomluvitelný čin, o to hůře, že se stal na půdě univerzity ve středu Evropy, je pro mne obrovským šokem. Soucítím se všemi, kterých se tato situace dotýká, a věřím v brzké uzdravení raněných. Nejvíce však myslím na všechny oběti dnešní tragédie a vyjadřuji upřímnou soustrast jejich rodinám.“

Bohumil Jiroušek
rektor Jihočeské univerzity

Jihočeská univerzita se připojuje ke sbírce na podporu rodin obětí, učitelek a učitelů, studentek a studentů zasažených střelbou na Filozofické fakultě UK, kterou vyhlásil Nadační fond Univerzity Karlovy. Přispět můžete ZDE.


Prohlášení Akademického senátu Jihočeské univerzity

S hlubokým zármutkem, soucitem a zároveň zděšením jsme my, členové Akademického senátu Jihočeské univerzity sledovali hrozivé události včerejšího večera.

Tento akt čirého a neomluvitelného zla námi otřásl a zasáhl nás o to více, že se udál na akademické půdě sesterské Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Veškerá akademická půda by měla představovat místo bezpečí pro všechny studenty a pedagogy, a proto nás včerejší násilí natolik ranilo.

Vyjadřujeme neskutečný obdiv a podporu všem přeživším a ceníme si jejich nesmírné odvahy, solidarity vůči anglicky mluvícím spolužákům a rychlých reakcí, které mnohdy zachránily životy. Nedokážeme si představit bolest a pocit bezmoci všech pozůstalých, jejich rodin, přátel, spolužáků a známých. Alespoň takto tedy vyjadřujeme naši nejupřímnější soustrast. Rovněž jsme v myšlenkách s kolegy, kteří dosud bojují o život a pevně věříme v brzké uzdravení všech raněných.

Pro všechny studenty Jihočeské univerzity připojujeme též číslo na krizové linky zřízené Policií ČR (974 823 158, 227 272 225) a psychologickou poradnu JU (https://www.pf.jcu.cz/cz/fakulta/ostatni-pracoviste/poradna). V případě potřeby duchovní podpory a pomoci je též možné se obracet na duchovní mezi akademiky Teologické fakulty JU: https://www.tf.jcu.cz/cz/fakulta /aktualne/pomoc-bez-obav.

Nebojte se prosím ozvat a obrátit se na tyto linky – nejste v tom sami!

Akademický senát Jihočeské univerzity
22. 12. 2023


Důležité odkazy

Krizové linky

  • 974 823 158
  • 277 272 225

Zdroj úvodní foto: https://www.vysokeskoly.cz/katalog-vs/univerzita-karlova/filozoficka-fakulta/147

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies