Ohlédnutí za Nocí vědců 2021

I budovy Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity ožily v pátek 24. 9. 2021 v rámci Noci vědců. Tématem letošního ročníku byl ČAS. Noc vědců 2021 už je minulostí, jaká byla?   

V Muzeu pivovarnictví se mohli návštěvníci seznámit s historií vaření piva na našem území nebo s postupem výroby piva ve virtuální realitě.

S Katedrou zemědělské, dopravní a manipulační techniky bylo možné proniknout do tajů 3D tisku a využití umělé inteligence v zemědělství.

kzt_1  kzt_2  kzt_3

Na Katedře rostlinné výroby jste mohli poznat polní plodiny pěstované u nás a některé i ochutnat. Dozvědět se o praktickém využití užitečných druhů hub v biologické ochraně rostlin proti škůdcům a v laboratoři nahlédnout do vývoje hmyzu v čase.

krov_2  krov_4  krov_4

Zajímavosti o šlechtění v běhu času – od Mendela do postgenomické éry: jak molekulární biologie ušetří čas ve šlechtění rostlin, si pro návštěvníky připravila Katedra genetiky a zemědělských biotechnologií.

kgzb_1  kgzb_2    kgzb_4

Různé fermentační mikroorganismy si bylo možné prohlédnout pod mikroskopem na Katedře potravinářských biotechnologií a kvality zemědělských produktů. Zde bylo také možné ochutnat čerstvou zmrzlinu, jogurty a sýry vyrobené přímo pro Noc vědců.

kkzp_1  kkzp_2  kkzp_3

Katedra agroekosystémů si pro posluchače připravila v atriu povídání na téma: Každá rostlina potřebuje svůj čas: Indoorové pěstitelské systémy a zelené stěny.

kaes_1  kaes_2  kaes_3

Moc děkujeme všem, kteří se do akce zapojili, a samozřejmě Vám všem návštěvníkům, kteří navštívili náš program!

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies