Nabídka pracovních stáží pro studenty v Irsku

O jakou stáž se jedná?

Stáže mají pracovní charakter. Probíhají za jasně stanovených podmínek (pracovní doba, náplň práce) na farmách v Irsku. Výhodou je možnost zdokonalení anglického jazyka.

Jak jsou farmy v Irsku zaměřeny?

Irské farmy jsou zaměřeny především na chov hospodářských zvířat pastevním způsobem. Studenti zpravidla vykonávají stáže na farmách zaměřených na chov mléčného nebo masného skotu. V menší míře také na farmách zaměřených na chov koní. Farmy v Irsku mají zpravidla rodinný charakter a jedná se o farmy z hlediska České republiky, spíš o malé až střední.

Jak probíhá vlastní pobyt?

Student vykonává potřebné práce, které jsou na farmě aktuální (péče o zvířata, péče o pastviny apod.). Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách včetně stravování. V rámci každého týdne má student předem stanovené volné dny.

Jak je stáž dlouhá?

Délka stáže by měla být minimálně měsíc. S ohledem na možnosti získání finanční podpory od Zemědělské fakulty jsou optimální stáže v délce trvání alespoň dva měsíce.

Kdy je ideální na stáž vyjet?

Na stáž do Irska lze z důvodu mírných zim a charakteru farem vyjet prakticky kdykoliv. Limitem jsou studijní povinnosti na Zemědělské fakultě.

Pro koho je stáž určena?

Protože se jedná o pracovní stáže, tak ideálním uchazečem je student bakalářského studijního programu s orientací na chov hospodářských zvířat. Nicméně se dle zájmu může přihlásit i student magisterského studijního programu nebo student, který si chce prostřednictvím pracovní zkušenosti rozšířit svou kvalifikaci a zdokonalit své komunikační schopnosti v anglickém jazyce.

Jak se na stáž přihlásit a jaké jsou podmínky pro přihlášení?

Prostřednictvím zprostředkující organizace Equipeople Ltd. Veškeré informace jsou k dispozici na webových stránkách http://www.equipeopleworkexperience.com/index.html. Zprostředkování stáže je spojeno s poplatkem organizaci. Nutná je aktivní komunikace s Equipeople Ltd (přihláška, výběr zaměření stáže apod.).

Jak je zajištěna podpora studenta v průběhu stáže?

Zprostředkující organizace zajišťuje veškerý servis pro studenty od prvotní komunikace, přes propojení s hostitelskou rodinou, informace ohledně specifik Irska, možností dopravy na místo… Veškeré farmy jsou před zařazením do programu stáží předem prověřeny. Zástupci Equipeople Ltd. studentům pravidelně telefonují nebo je navštěvují. V případě, že na hostitelské farmě vznikne nějaký problém (studentovi nevyhovuje nebo chce vykonávat jiné činnosti), tak zajistí změnu místa stáže. Studenti mají v případě potřeby k dispozici zástupce Equipeople Ltd. 24 hodin na telefonu.

Kolik to bude stát a jakou je možné získat finanční podporu od Zemědělské fakulty?

Student hradí poplatek za zprostředkování stáže a náklady na dopravu na místo a pojištění. Ubytování a stravování je poskytnuto zdarma hostitelskou rodinou. V některých případech může student od farmáře získat také kapesné. V případě, že se student rozhodně na stáž vyjet, může získat od Zemědělské fakulty finanční podporu v rámci programu Erasmus+, případně dalších mobilitních programů. V tomto případě je nutné se nahlásit referentce pro zahraniční vztahy Karle Dvořákové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420387772638, Pavilon M, kancelář č. 3) v dostatečné časovém předstihu (2–3 měsíce před plánovaným termínem).

Je možné získat za stáž kredity?

Ano, existuje několik možností. Buď student vykoná pracovní stáž po dohodě s garantem praxe svého studijního programu a nahradí tak povinnou praxi nebo si může zapsat předmět „Zahraniční praxe AEKb“ nebo „Zahraniční stáž“.

irsko-ilust