Jihočeská univerzita pomáhá studentům, zaměstnancům i jejich rodinám z Ukrajiny

Ukrajinští studenti a zaměstnanci Jihočeské univerzity (JU), kteří se ocitli nebo ocitnou v nouzi, se mohou obracet na oddělení zahraničních vztahů jednotlivých fakult a rektorátu, případně na svá studijní oddělení fakult.

(...)

"Zemědělská fakulta v nejbližší době přijme ukrajinského kolegu, který přicestuje i s rodinou, na akademickou pozici. Fakulta také poskytla stipendia některým ukrajinským studentům, kteří se dostali do finanční nouze, a ubytovala rodiny některých ukrajinských studentů," dodal s tím, že vedení fakulty také rozhodlo o přípravě ubytovacích kapacit pro zhruba 30 lidí z Ukrajiny ve své terénní stanici.

(...)

Celý článek si můžete prohlédnout na webu Píseckého deníku.