Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka navštívil Jihočeskou univerzitu

V pátek 17. 3. 2023 navštívil Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Během své náročné pracovní návštěvy jižních Čech si ve svém programu vyčlenil také čas na to, aby se seznámil s prostředím Jihočeské univerzity a s aktivitami realizovanými na jednotlivých fakultách, a to jak v oblasti vzdělávání, tak v oblasti výzkumu. Při této příležitosti zmínil potřebu rozvíjet aktivity také v oblasti celoživotního vzdělávání, které by mělo být jedním z pilířů vzdělávání na vysokých školách. Pan ministr diskutoval s panem rektorem JU otázku financování vysokých škol a možnosti navýšení tarifní složky mezi akademické pracovníky.

Jednání pokračovalo také během pracovního oběda za přítomnosti řady významných hostů z podnikatelské, akademické a sociální sféry, na který pan ministr pozval také děkana Fakulty zemědělské a technologické doc. Petra Bartoše a děkana Fakulty rybářství a ochrany vod prof. Pavla Kozáka. Byly diskutovány další otázky související s aplikovaným výzkumem, možnosti vzniku spin-off společností, problematika transferu technologií, inovace v zemědělství a další témata důležitá pro naši společnost.

(Text převzat z webu JU)