Konference Výživa a odchov telat v podmínkách precizního zemědělství

Dne 13. prosince 2023 proběhla na naší fakultě konference s názvem "Výživa a odchov telat v podmínkách precizního zemědělství". Organizátorem akce byli Ing. Luboš Zábranský, Ph.D., ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Českou technologickou platformou pro zemědělství a Zemědělským svazem ČR. Navzdory blížícímu se vánočnímu období se konference těšila velkému zájmu nejen mezi chovateli, ale také mezi studenty.

Na konferenci přednesli své odborné příspěvky významní hosté, mezi nimi MVDr. Vlastimil Filás, zastupující veterinární praxi, Ing. Petr Brož, hlavní zootechnik ve společnosti Zemědělská Klučenice a.s., Ing. Jiří Jelínek, zástupce v oblasti výživy, a Ing. Vít Procházka z Eurofam Systems, který představil inovativní technologie v odchovu této kategorie skotu. Celá akce poskytla skvělou příležitost k výměně poznatků a přispěla k pokroku v oblasti chovu telat v podmínkách precizního zemědělství.

Organizátoři plánují další cyklus přednášek na rok 2024, který se zaměří především na problematiku výživy a odchovu telat, odpovídající požadavkům samotných chovatelů.

Více fotografií z akce naleznete ve fotogalerii fakulty.

Přečteno 547x