Graffiti v kampusu

V rámci zvelebování kampusu, respektive fakulty, jsme navázali spolupráci s českobudějovickým umělcem Jaroslavem Řepou, který je znám pod svým uměleckým jménem Jerry Beet. Jerry maluje sprejem od roku 2017 a od té doby se jeho graffiti objevilo na mnoha místech v jižních Čechách i v samotných Českých Budějovicích. 

S Jerrym jsme se dohodli na úpravě fasády zázemí našeho Účelového zařízení pokusných pozemků. Stará budova se nachází při vjezdu do kampusu univerzity a je prvním místem, které návštěvníci v kampusu uvidí, bylo tak nutné vylepšit její vzhled. Oslovený umělec na fasádě budovy vytvořil graffiti obraz znázorňující oblasti, kterým se naše fakulta v rámci výuky a výzkumu věnuje. Na obraze můžete vidět motivy související s chovem hospodářských zvířat, rostlinnou produkcí, technikou a technologiemi v zemědělství a mnoho dalšího. 

Více o Jerrym 

Jaroslav Řepa, alias Jerry Beet, se věnoval malování už od základní školy. Vystudoval mezinárodní gymnázium Townshend v Hluboké nad Vltavou, kde jeho talentu vyšli vstříc a umožnili mu jako prvnímu studentu v roce 2002 odmaturovat z talentových zkoušek. 

Inspiraci si bere z německého graffiti, a to převážně malování charakterů. 

Aktivně maluje sprejem od roku 2017 a od té doby se jeho graffiti objevili jako zakázky na sedmi vlakových zastávkách v jižních Čechách, na zdech klubů, firem a nyní i na zázemí Účelového zařízení Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pravidelně také přispívá svými graffiti na legálních plochách města České Budějovice. Jeho tvorbu si můžete najít na sociálních sítích:

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021-2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies