Polní den ve společnosti STARGA, spol. s r.o.

Dne 21.10.2021 se několik našich studentů druhého bakalářského ročníku oboru zemědělství a pedagogů zúčastnilo Polního dne ve společnosti STARGA, spol. s r. o.

Studenti si na místě z blízka prohlídli stroje určené pro zpracování půdy. K vidění byly traktory, secí stroje, podmítače, plečky, postřikovače a další v různých velikostech a technických provedeních.

Po úvodním slovu zástupců společnosti a statické prohlídce se všichni účastníci přesunuli na pole, kde byly jednotlivé stroje a zařízení předvedeny na praktické ukázce. Nakonec se všichni přesunuli na řepkové pole, které firma obhospodařuje a na již vzešlých rostlinách byly vysvětleny výhody a nevýhody použitých zpracování půdy.