Zemědělství a technologie 4.0, nový doktorský studijní program na FZT JU

Fakulta zemědělská a technologická Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nově otevírá doktorský studijní program Zemědělství a technologie 4.0, který je prvním doktorským studiem v této oblasti v České republice. Studijní program reaguje na současné trendy v zemědělství a potravinářství, které jsou stále více ovlivňovány moderními technologiemi a automatizací. Tento program klade důraz na získání hlubokých a systematických znalostí a dovedností v oblasti využití moderních výpočetních metod, jako jsou metody umělé inteligence, elektroniky a automatizace, počítačové simulace a využití experimentálních dat pro inovativní technická řešení.

Nový studijní program je zaměřen na aktuální trend ve smyslu konceptu Průmysl 4.0. Tento program připravuje studenty na pracovní trh v oblasti moderního zemědělství a potravinářství, kde jsou znalosti a dovednosti v oblasti informačních technologií a automatizace stále více ceněny a žádány. Jedná se například o polo či plně automatizované technologické systémy pro řízení podniku, dojicí roboty, autonomní systémy navádění zemědělských strojů, autonomní roboty pro rostlinnou výrobu, nové technologie pro potravinářský průmysl nebo moderní technologie k optimalizaci využití zdrojů a zlepšení výnosů v precizním zemědělství.

Tento program je tedy v souladu s moderními trendy a nabízí studentům příležitost zdokonalit své dovednosti a připravit se na perspektivní pracovní trh.

Více informací o studijním programu a jak se přihlásit naleznete v sekci věnované studijnímu programu.

___

Studijní program vznikl dík podpoře projektu NPO Transformace JU, reg. č. projektu NPO_JČU_MSMT-16608/2022.

eu_nex_gennpomsmt

Přečteno 513x