FZT JU na agrosalonu Země Živitelka

Na českobudějovickém výstavišti proběhl v termínu od 24. srpna do 29. srpna 2023 již 49. ročník agrosalonu Země Živitelka, tentokrát s mottem „Na cestě k udržitelnosti.“ Tematicky se agrosalon zaměřoval na oblast environmentálního významu zemědělství, precizního zemědělství a sociálního zemědělství.

Ani letos nemohl na Země Živitelce chybět stánek Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v rámci kterého se představila naše Fakulta zemědělská a technologická (FZT JU) a Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV JU). Návštěvníci stánku si mohli vybrat z celé řady produktů vyrobených přímo fakultami, potažmo dle jejich receptur. Zakoupit tak bylo možno celou řadu rybích specialit, masové konzervy, nebo med z vlastních včelstev, v nabídce také byla teplá rybí polévka a točené pivo z fakultního minipivovaru Čtyrák. Na fanoušky a přátele Jihočeské univerzity nově čekal fanshop, kde bylo možné zakoupit předměty s univerzitní tématikou.

Mezi návštěvníky našeho stánku nechybělo velké množství vrcholných politiků a významných zástupců zemědělských podniků a společností. Nejváženějšími návštěvníky našeho stánku byli ministři zemědělství Mgr. Marek Výborný a životního prostředí Mgr. Petr Hladík. Mezi dalšími váženými hosty bylo také mnoho našich bývalých absolventů, zaměstnanců a dalších přátel fakulty.

V průběhu čtvrtka 24. srpna a pátka 25. srpna mohli zájemci navštívit také náš druhý stánek v pavilonu T1, který byl vyhrazen pro prezentaci a prodej regionálních potravin. Ve čtvrtek zde byly k dostání rybí speciality, v pátek zase speciality z masa, med z našich včelstev a pivo Čtyrák z fakultního minipivovaru.

V rámci Země Živitelky pohovořil o zavádění moderních technologií do zemědělství pro Českou televizi děkan Fakulty zemědělské a technologické JU doc. RNDr. Petr Bartoš, Ph.D. Celou reportáž můžete zhlédnout na webu České televize.

V rámci výstavy Země Živitelka probíhala také konference Sociální zemědělství – 10 let v ČR formou workshopu a diskusního panelu. Více o konferenci.

Celé fotoalbum

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies