Vyhledávání srnčat za pomoci dronů

I když je vyhledávání srnčat spojeno se sezónou senosečí, Fakulta zemědělská a technologická se této problematice aktivně věnuje celoročně. Začátkem září se Ing. Jakub Polenský, člen Katedry krajinného managementu, zúčastnil prvotního jednání pracovní skupiny na Ministerstvu zemědělství. Cílem této schůzky bylo nastavení parametrů dotací na bezpilotní techniku.

Den poté Ing. Jakub Polenský vystoupil na konferenci Aliance pro bezpilotní letecký průmysl Dronedge 2022, kde seznámil nejen odbornou, ale i širokou veřejnost o využití bezpilotní techniky a výzkumu v oblasti senosečí na naší fakultě.

Fotogalerie

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies