Vyhledávání srnčat za pomoci dronů

I když je vyhledávání srnčat spojeno se sezónou senosečí, Fakulta zemědělská a technologická se této problematice aktivně věnuje celoročně. Začátkem září se Ing. Jakub Polenský, člen Katedry krajinného managementu, zúčastnil prvotního jednání pracovní skupiny na Ministerstvu zemědělství. Cílem této schůzky bylo nastavení parametrů dotací na bezpilotní techniku.

Den poté Ing. Jakub Polenský vystoupil na konferenci Aliance pro bezpilotní letecký průmysl Dronedge 2022, kde seznámil nejen odbornou, ale i širokou veřejnost o využití bezpilotní techniky a výzkumu v oblasti senosečí na naší fakultě.