Úvod do chytrého zemědělství 

Fakulta zemědělská a technologická Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (FZT JU) pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky uspořádala dva workshopy pro studenty středních škol.  

Workshopy byly zaměřené na praktické seznámení studentů středních škol s moderními zemědělskými technologiemi. Zároveň motivovaly budoucí středoškolské absolventy (nejen zemědělských oborů) k studiu zemědělských programů na vysokých školách, a to právě prostřednictvím seznámení s progresivními technologiemi, které se v zemědělství v posledních letech prosazují. Studenti v rámci vzdělávacích akcí získali praktické zkušenosti v zacházení a používaní technologií Zemědělství 4.0. 

První workshop se uskutečnil 17. dubna 2024 na Školním statku SZeŠ a VOŠ Tábor. Cíleně byl zaměřen na využití robotických systémů v živočišné výrobě s praktickou ukázkou dojícího robota společnosti Lely. Druhý workshop proběhl 7. května v prostorech FZT JU. Studenti měli možnost zhlédnout Mezinárodní školicí a vývojové centrum společnosti DeLaval a vývojové centrum robotizace Katedry techniky a kybernetiky. Následoval program zaměřený na moderní technologie v rostlinné výrobě. Studenti se seznámili s ROBOTONem – autonomním zemědělským robotem – společnosti TERMS a.s. a s využitím bezpilotních systémů v zemědělské prvovýrobě a ochraně mladých zvířat v porostech. Možnosti dronů byly předvedeny při praktické ukázce. 

V rámci workshopů byli studenti seznámeni s možnostmi studia na FZT JU, především s vývojovými projekty a možnosti zapojení studentů do těchto programů. Workshopu v Měšicích se zúčastnilo 19 studentů a na FZT JU 40 studentů. Jednalo se o studenty ze SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická ČB, SZeŠ a VOŠ Tábor, SZeŠ Písek, SPŠ Tábor, ISSOU Milevsko a VOŠ a SPŠ automobilní a technická ČB. 

Přečteno 117x

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021-2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies