• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice

Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice

Nedílnou součástí Účelového zařízení Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské Univerzity je Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice, který je provozován Jihočeskou univerzitou (JU) a městem České Budějovice. Městské útulky jsou neocenitelná zařízení pro ochranu a péči o zvířata v nouzi. Jihočeská univerzita přebírá takovou zodpovědnost a poskytuje prostředky a personál pro takové zařízení. Útulek nabízí azyl zatoulaným i opuštěním psům z katastru města (ČB). K dispozici jsou jak vnitřní, tak i venkovní kotce, veterinární ošetřovna a stabilní personál zajišťující péči o zvířata, v některých případech s dost často pohnutou historií. Milou tradicí je výpomoc dobrovolníků, kteří chodí umístěné psy pravidelně navštěvovat a venčit. Pomoc psům v útulku je velmi důležitá a může mít velký pozitivní dopad na jejich životy. Díky tomu, že se útulek nachází v areálu Fakulty zemědělské a technologické, mají studenti či zaměstnanci JU možnost zapojit se do dobrovolnických aktivit.

Pokud chcete umístěným psům pomoci i různými dary, v útulku uvítají především pevné obojky s klasickým kovovým zapínáním (nejlépe kožené, nebo pevný popruh) a to hlavně na velké psy. Dále dlouhá vodítka (ideálně přepínací) a starší deky (nikoli peřiny, spacáky, matrace nebo cokoli s výplní – psi je trhají a mohli by výplň pozřít). Skvělou volbou pro dar jsou kvalitní krmiva – granule nebo konzervy vhodné pro různé věkové kategorie psů (štěňata, senioři atd.) nebo speciální diety. Vyhněte se krmivům s vysokým obsahem obilovin a obarveným "tyčinkám", protože mohou psům způsobovat trávicí obtíže.

  • Aktuální seznam psů k adopci v útulku naleznete na webu pesweb.cz.

Svým sdílením můžete pomoci najít zdejším psům nový domov a majitele.

Další informace o možnostech útulku naleznete pod tímto odkazem:

Kontakt na útulek

Útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata České Budějovice
Na Zlaté stoce 3
370 01 České Budějovice

Ing. Adéla Hellebrantová, DiS. / Marcela Ježková
+420 734 690 320

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021-2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies