Studenti na ZF popularizují vědu

Studenti odevzdávající své kvalifikační práce v akademickém roce 2020/2021 pod vedením svého školitele Ing. J. Slámy, Ph.D. z Katedry krajinného managementu byli dotázáni, zdali svá témata nechtějí popularizovat. Svého úkolu se zhostili nadstandardně a se zápalem sobě vlastním. Toto úsilí ocenili i ve zvolených redakcích, kde si v některých případech vyžádali pokračování (odborný recenzovaný časopis Elektro má zájem po obhajobě znovu oslovit paní Bc. Duchoňovou s tématem elektromobility a časopis Jezdectví nabízí účast sl. Peterkové v pořadu „Toulky na koních“). V letošním roce (1. čtvrtletí 2021) se jednalo o tyto příspěvky:

  • Uživatelské preference v oblasti elektromobility (hlavní autorka: Bc. Eva Duchoňová, časopis: Elektro, odkaz na článek;
  • Hipoturismus a hipostezky – současné trendy v České republice (hlavní autorka: Petra Peterková, časopis: Jezdectví, odkaz na článek;
  • Dortíkárna – šance a rizika projektu malé cukrářské provozovny (hlavní autorka: Marie Tesařová, časopis: Pekař Cukrář, odkaz na článek.

Šéfredaktoři zmíněných českých žurnálů sdělili, že s externisty spolupracují a uvítají takovéto zapojení studentů. Dle svého zaměření u nich publikují také doktorandi a odborníci z praxe.

V současné pandemické situace se forma populárně-naučných článků jeví jako jedna z možností popularizace vědy. Může tak být milým zpestřením se svými studenty sepsat kratší příspěvek a ukázat jim snad i nadšení z vřelého přijetí redakcí (samotná komunikace s redakcí je rovněž forma výuka).

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies