• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Spolupráce FZT a společnosti HERBAVITA CZ v rámci Jihočeských podnikatelských voucherů

Spolupráce FZT a společnosti HERBAVITA CZ v rámci Jihočeských podnikatelských voucherů

Dne 22. 4. 2022 došlo k předání výsledků spolupráce Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a společností HERBAVITA CZ s.r.o. v rámci Jihočeských podnikatelských voucherů. Téma spolupráce znělo: Původce průjmových onemocnění telat v chovech skotu. Předání proběhlo na půdě Jihočeského vědeckotechnického parku za přítomnosti zástupců JVTP.

Hlavním výsledkem voucheru byla studie zaměřená na screening původců průjmových onemocnění telat ve vybraných chovech, analýza účinnosti bylinné pasty HerbaFlux při průjmových onemocněních telat a podklady pro vývoj nového inovativního produktu.

Paní doktorka Horčičková, která v této spolupráci zaštiťovala naši fakultu říká:

„Spolupráce s firmou HERBAVITA CZ pro mě byla velice poučná a přínosná. Průjmová onemocnění telat, následná detekce patogenů a s tím související navržení léčby je určitě aktuálním tématem v chovech skotu. Tím více mě těší, že projekt přinesl řadu zajímavých výsledků pro posouzení účinnosti bylinné pasty HerbaFlux.  Pokud bude v budoucnu příležitost, ráda bych se i nadále podílela na dalším výzkumu, který by měl navázat na dosavadní výsledky s cílem vyvinout nový typ faremního diagnostického testu. Děkuji FZT JU a zástupcům firmy HERBAVITA CZ za možnost se na inovačním voucheru podílet. 

Ing. Otáhal jakožto zástupce společnosti HERBAVITA CZ se ke spolupráci vyjádřil takto:

Vzhledem k předchozím velmi dobrým zkušenostem se spoluprací se Zemědělskou fakultou (nově Fakultou zemědělskou a technologickou, pozn. red.) jsme se jako společnost rozhodli ke společnému projektu, zaměřenému na výzkum účinnosti naší bylinné pasty proti průjmu telat. Hlavním cílem bylo ověření účinnosti pasty HerbaFlux na jednotlivé nejčastější patogeny v chovech, vývoj nové metodiky a sběr podkladů pro náš další výzkum a vývoj v oblasti přírodních doplňkových krmiv. Výsledky celé studie jsou pro nás velmi pozitivní a jsme rádi, že právě díky této spolupráci můžeme na farmy přinášet ověřené produkty a služby nejvyšší kvality a účinnosti. Velmi se těším na naši další spolupráci.“

logo_fzt logo_herbavita logo_jvtp

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies