Setkání EIP-AGRI Focus Group Social Farming and Innovations v Římě

Ve dnech 23. a 24. května 2023 proběhlo v Římě setkání EIP-AGRI Focus Group Social Farming and Innovations. Skupina je složena ze zástupců vědy a výzkumu, praxe, poradenství a dalších relevantních aktérů. V rámci setkání byly formulovány hlavní výzvy v oblasti sociálního zemědělství na Evropské i národních úrovních a na jejich základě byla vytvořena doporučení a témata pro program Horizon Europe. Dalším významným výstupem byla definice témat pro Operační skupiny EIP. Operační skupiny vznikají na národní úrovni, v případě ČR jsou financovány z Programů rozvoje venkova a slouží zejména k efektivnímu propojení praxe s výzkumem aplikaci výsledků přímo na farmách.

Fakultu zemědělskou a technologickou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na jednání Focus Group zastupuje docent Moudrý, který v současnosti předsedá i české Asociaci sociálního zemědělství.