Setkání ambasadorů ekologického zemědělství v rámci českého předsednictví EU

Dne 5. 10. 2022 se u příležitosti předsednictví ČR EU konalo setkání ambasadorů ekologického zemědělství. Akci pořádanou ministerstvem zemědělství navštívili ambasadoři ekologického zemědělství ze všech členských zemí EU. Uzavřeného jednání se vedle ambasadorů zúčastnili ještě vybraní zástupci výzkumu a praxe. V rámci programu orientovaného na sdílení zkušeností s rozvojem ekologického zemědělství a hledání dalších cest rozvoje tohoto sektoru měl v úvodním bloku přednášku docent Moudrý z Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, který prezentoval možnosti implementace biopotravin do veřejného stravování, coby jednu z hlavních priorit akčního plánu pro rozvoj ekologického zemědělství v ČR, i významný bod v rámci Farm to fork strategy. Večerní část programu byla věnována neformálním setkáním a iniciaci a rozvoji spolupráce mezi jednotlivými zeměmi, včetně spolupráce v rámci výzkumu a vzdělávání.