Seminář SZIF na FZT JU

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) v pátek 9. června 2023 uspořádal ve spolupráci s Fakultou zemědělskou a technologickou JU a Regionální agrární komorou Jihočeského kraje seminář na téma Představení systému AMS a jeho využití v praxi: moderní způsob monitoringu zemědělských ploch prostřednictvím družic. Seminář se konal v prostorech naší fakulty a zúčastnilo se jej více než 120 zájemců.

Systém AMS představuje moderní způsob monitoringu zemědělských ploch prostřednictvím družic. Dopolední program byl věnován přednáškám, kdy přednášející přiblížili zemědělské veřejnosti, jakým způsobem bude ověřováno, zda na pozemku proběhly požadované zemědělské aktivity, tedy zda byly splněny podmínky pro poskytnutí dotace v rámci období Společné zemědělské politiky 2023–2027. Důraz byl kladen na využití systému GTFoto, včetně aplikace pro mobilní telefony, sloužící k pořizování geotagovaných fotografií. Odpolední program byl následně zaměřen na technické konzultace a řešení problémů s instalací a registrací aplikace GTFoto.

logo_szif_barevne_rgb_ fzt_logo_kytka_zelena logo_rakjk
Přečteno 403x