Návštěva z Belgie a Nizozemí

Dne 15. 2. 2023 naši fakultu navštívil zakladatel rodinné společnosti HERBAVITA BVBA, která se již téměř 30 let věnuje vlastnímu vývoji, výrobě a uvádění na trh doplňkových krmiv pro hospodářská zvířata. Jejich přidanou hodnotu je především velký důraz na kvalitu obsažených komponent a práce s bylinnými složkami a organickými kyselinami například pro selektivní zaprahování či řešení mastitid bez použití antibiotik.

Tato návštěva měla o to lepší atmosféru, protože spolu se zahraničními kolegy přišli i naši absolventi magisterského studijního programu Agropodnikání Ing. Ondřej Otáhal a Ing. Václav Jungwirth, kteří již při studiu pracovali na založení vlastní společnosti HERBAVITA CZ. Ta je na trhu již třetím rokem a úspěšně poskytuje odborné poradenství ve výživě a managementu masného a dojeného skotu.

Na jednání byly diskutovány potřeby společností podnikajících v zemědělství a možnosti, jak podpořit přípravu našich studentů – například možnosti zahraniční spolupráce a vycestování našich studentů na stáž do podniku v Belgii. Dále byly domluveny konkrétní podmínky spolupráce a společného výzkumu, vývoje a testování produktů v oblasti výživy skotu a drůbeže ve spolupráci s naší fakultou.

Fotogalerie

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies