Nadaní středoškolští studenti na FZT JU

V rámci programu TalentAkademie Jihočeských nadějí nás v úterý 13. června 2023 navštívilo 38 nadaných studentů ze všech 19 jihočeských gymnázií.

Cílem programu TalentAkademie je nadstavbové vzdělávání mimořádně nadaných studentů. Jedná se o program tří-denních kurzů, které jsou pořádány pro mimořádně nadané studenty středních škol v různých oborech. Výběr studentů do kurzů akademie probíhá na základě jejich umístění v krajských a republikových kolech středoškolských olympiád a na základě doporučení vedení jednotlivých středních škol.

Tento koncept umožnuje studentům nad rámec středoškolské výuky rozvíjet své nadání v oboru, budovat vazby v rámci regionu se stejně nadanými studenty a zažít netradiční formy výuky. Zatímco ve sportu mají nadaní studenti možnost se rozvíjet a porovnávat se stejně nadanými, v rozvoji kognitivních funkcí tato možnost často chybí.

Tématem letošního ročníku byla Biologie – ekologie – zemědělství – agrotechnologie. Naše fakulta pro studenty připravila přednášky a ukázky se zaměřením na využití umělé inteligence zemědělství, prezentaci autonomní robotické platformy s aplikací v zelinářství ROBOTON, která je vyvíjena společností TERMS a.s. ve spolupráci s naší fakultou. Připraveno bylo i nevšední občerstvení, výrobky připravené s využitím vedlejších/odpadních produktů ze zpracování rostlinných produktů, a na závěr nesměla chybět prohlídka Výzkumného a výukového minipivovaru FZT JU, kde sládek pivovaru seznámil studenty s postupem a technologií vaření piva.

Celé fotoalbum

Přečteno 245x