Kácení v kampusu JU

Jistě jste všichni zaznamenali drnčení motorových pil v našem areálu. Bohužel JU musela přistoupit k radikálnímu řešení s problémem vznikajícího nebezpečí pádu suchých větví z topolů. Ty ohrožovaly procházející lidi po stezce a zvířata na pastvinách. Topoly byly dlouhodobě sledovány odborníky a dle jejich posudků, nebylo již jiné východisko, než stromy porazit.

Veškerá činnost je povolena a řešena s odborem životního prostředí Magistrátu města ČB. Staré stromy budou nahrazeny novou výsadbou konkrétně platany. Věříme že tyto nové stromy budou důstojnými nástupci starých topolů.

V příloze naleznete některé z posudků.

Fotogalerie

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies