FZT JU na agorosalonu Země živitelka

Letošní 48. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka se konal ve dnech 25.–30. 8. Fakulta zemědělská a technologická se představila na univerzitní expozici spolu s Fakultou rybářství a ochrany vod. Děkani obou fakult i s panem rektorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zde v sobotu přivítali ministra zemědělství pana Ing. Zdeňka Nekulu. Panu ministrovi představili potravinářské produkty, které fakulty vyrábějí a společně probrali aktuální problematiku týkající se zemědělství a rybářství. 

Fakulta zemědělská a technologická byla součástí i expozice společnosti TERMS a.s., která na veletrhu představila Robotona, autonomní robotickou platformu pro pohyb na zemědělské půdě, na jehož vývoji se podíleli i vědci z Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské univerzity. Toto zařízení bylo na veletrhu oceněno cenou Zlatý klas, která je oceněním pro špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky, mechanizace v zemědělství, potravinářství, lesního a vodního hospodářství včetně opravárenství. 

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021-2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies