• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • FZT JU zastoupena na jednáních o sociálním zemědělství v Bruselu

FZT JU zastoupena na jednáních o sociálním zemědělství v Bruselu

Dne 28.11.2022, pod záštitou paní europoslankyně Veroniky Vrecionové u příležitosti předsednictví ČR v Radě EU, ve spolupráci se stálým zastoupením ČR v EU, pořádala Pracovní komise sociálního zemědělství Ministra zemědělství ČR workshop Sociální zemědělství v České republice a v Evropské unii. Hlavní část workshopu proběhla v budově stálého zastoupení ČR v EU  v Bruselu, v rámci odpolední části byli členové delegace přizváni na jednání zemědělského výboru Evropského parlamentu.

Workshopu se zúčastnila europoslankyně Veronika Vrecionová, zástupci DG Agriculture & Rural Development a DG Employment, Social Affairs and Inclusion, zástupci stálého zastoupení ČR v EU a koordinátor sociálního zemědělství ve valonské části Belgie. Delagace z ČR byla vedena náměstkem ministra zemědělství Radkem Holomčíkem a složena ze zástupců Ministerstva zemědělství, Ministerstva práce a sociálních věcí, zástupců SZIF, akademické sféry a praxe. Fakultu zemědělskou a technologickou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích reprezentoval docent Moudrý, který zároveň v rámci programu vystoupil s prezentací Social farming in the Czech republic. Na jednání bylo zastoupeno také Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenské republiky.

Významnou součástí jednání byly návazné rozhovory s jednotlivými účastníky, které mimo jiné zahrnovaly i možnosti vzniku strategických dokumentů a podpory tématu v rámci evropských projektů i další formy spolupráce.  

Jedním z cílů cesty bylo i pozvání zúčastněných zástupců EU na konferenci k 10 letům soustavné podpory sociálního zemědělství v České republice, která se bude konat v příštím roce v ČR.

Fotogalerie

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies