FZT JU na interaktivní výstavě Dobrodružství s technikou

Na českobudějovickém výstavišti proběhl ve čtvrtek 15. června 2023 již sedmý ročník interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou. Cílem akce bylo přiblížit zábavnou a hravou formou vědu, techniku a řemesla dětem, školám, rodičům a široké veřejnosti. Letos poprvé na výstavě představovala techniku a technologie také naše fakulta, kde se děti hravou formou seznámili se zaváděním moderních technologií do zemědělství. Pro malé zvídavce byly připraveny modely robotických paží, které si mohli vyzkoušet ovládat, dále ukázky práce s termokamerou a jejího využití v zemědělství (od hodnocení zdravotního stavu hospodářských zvířat, přes využití v technice, až po vyhledávání srnčat před senosečemi) a nechyběly ani ukázky využití neuronových sítí v zemědělství.

Během celého dne se u našeho stánku vystřídalo nespočet dětí a jejich rodičů. Dle oficiálních informací výstavu navštívilo více než 7 500 návštěvníků.

Tiskovou zprávu z akce si můžete přečíst na webu pořadatele, Jihočeské hospodářské komory.

Celé fotoalbum

Přečteno 204x