FZT JU na CZECH FOOD EXPO

Paralelně s výstavou HOBBY probíhal na českobudějovickém výstavišti ve dnech 11.–14. května 2023 první ročník veletrhu CZECH FOOD EXPO. V Pavilonu T1 bylo během veletrhu možné ochutnat i koupit tradiční i netradiční české potraviny. V nabídce byli například mléčné, masné výrobky i sladkosti. Představili se pivovary, lihovary a vinařství.

Veletrhu se zúčastnila i naše fakulta, která ve spolupráci s Fakultou rybářství a ochrany vod JU, připravila na svém stánku k ochutnání pivo ČTYRÁK z Univerzitního minipivovaru FZT JU a různé rybí speciality.

V rámci veletrhu proběhl 10. ročník FARMÁŘSKÉ BURZY pořádaný Regionální agrární komorou Jihočeského kraje. V rámci setkání zástupců agrární komory, kraje, potravinářské a zemědělské praxe i akademické sféry vystoupil za Fakultu zemědělskou a technologickou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích docent Moudrý, který se ve své přednášce věnoval tématu cenové dostupnosti zařazování místních potravin do školního a nemocničního stravování.

V pátek 12. května byli slavnostně vyhlášeni vítězové 17. ročníku soutěže „Chutná hezky. Jihočesky.“. Soutěž je realizovaná Regionální agrární komorou Jihočeského kraje za podpory Jihočeského kraje. Soutěže se účastnilo 51 výrobců regionálních potravin, kteří ve dvanácti kategoriích přihlásili 156 produktů. Jedním ze soutěžních produktů bylo pivo ČTYRÁK 14° – Silný tmavý ležák z našeho Univerzitního minipivovaru FZT JU. Pivo se umístilo ve své kategorii na prvním místě a více se můžete dozvědět v aktualitě Úspěch v soutěži Chutná hezky. Jihočesky..

V neděli 14. května proběhla panelová diskuse České potraviny a jejich kvalita.  Na zmíněné téma diskutovali odborníci z Katedry potravinářských biotechnologií a kvality zemědělských produktů doc. Smetna, prof. Samková a Dr. Jirotková. Celou panelovou diskusi můžete zhlédnout na YouTube.