• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Setkání Evropské sítě vysokoškolských vědců a pedagogů v ekologickém zemědělství (ENOAT) na FZT JU

Setkání Evropské sítě vysokoškolských vědců a pedagogů v ekologickém zemědělství (ENOAT) na FZT JU

Ve čtvrtek 31. 8. 2023 a pátek 1. 9. 2023 proběhlo pravidelné výroční setkání Evropské sítě vysokoškolských vědců a pedagogů v ekologickém zemědělství, které v letošním roce pořádala Fakulta zemědělská a technologická Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství a Asociace sociálního zemědělství, z. s.. Setkání se, vedle zástupců FZT JU, zúčastnilo 23 vědců z 18 univerzit, reprezentujících 15 evropských zemí. Účastníky přivítal proděkan pro zahraniční vztahy FZT JU docent Petr Konvalina a vedoucí oddělení ekologického zemědělství Ministerstva zemědělství Dr. Josef Makovský, na které navázal hlavní organizátor setkání, docent Moudrý z katedry Agroekosystémů FZT JU.

V průběhu prvního dne setkání byly prezentovány aktuality z výzkumu a vzdělávání v oblasti ekologického zemědělství na jednotlivých univerzitách a ve zúčastněných zemích obecně. Navazovala série workshopů a prezentací evropských a národních projektů. Součástí prvního dne setkání byla i práce na společném mezinárodním on-line kurzu Sociální zemědělství v Evropě, na které se podílí šestnáct institucí ze sítě ENOAT, včetně FZT JU a který propojí pedagogy i studenty ze zapojených univerzit v rámci společné on-line výuky. Na FZT je kurz zařazen jako volitelný předmět v rámci oboru Multifunctional farming.

Druhý den setkání byl věnován hlavně exkurzím, které proběhly na Ekologické a sociální farmě Sady sv. Prokopa v Temelíně, Dvoře Čihovice v Týně nad Vltavou a v Jihočeském, zemědělském muzeu na Statku Netěchovice. V průběhu exkurzí byl zároveň realizován i workshop zaměřený na sociální zemědělství.

Součástí setkání byla i práce na přípravě společných mezinárodních projektů a vědeckých publikací. Příští ročník setkání ENOAT proběhne v srpnu 2024 ve Finsku, jeho hostitelem bude University of Helsinki.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 1668, 370 05 České Budějovice Tel.+420 387 772 427 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 1668, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 387 772 427 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.fzt.jcu.cz

© 2021-2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies