59. ročník krajského kola chemické olympiády

Ve středu 19.4.2023 přivítala katedra aplikované chemie již 59. ročník krajského kola chemické olympiády. Tentokrát se soutěžilo v kategorii B.

Chemického klání se letos zúčastnilo šestnáct nadaných a nadšených studentů z jihočeských gymnázií a středních škol. Chemické vavříny si odnesl Filip Holeček z Gymnázia Strakonice, druhé místo obsadil Jakub Savula z Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích a bronz převzal Václav Krásnický z Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích.

Přípravu a realizaci teoretické části zajišťoval jako již mnohokrát RNDr. Karel Lichtenberg, CSc. ve spolupráci s Ing. Miroslavou Čermákovou z DDM České Budějovice. Organizace praktické části se bezchybně zhostila Ing. Beránková z katedry aplikované chemie. S vyhodnocením výsledků laskavě vypomohl dlouholetý emeritní organizátor Ing. Jiří Špička CSc., bývalý zaměstnanec katedry aplikované chemie.

1. Filip Holeček; Gymnázium Strakonice
  2. Jakub Savula; Gymnázium Jírovcova v Českých Budějovicích