Katedra techniky
a kybernetiky

Software pro automatické vyhodnocení obrazových vstupů pro detekci onemocnění vemene dojnic

Software slouží ke sběru a vyhodnocení dat z termokamer, které jsou umístěné v chovu dojnic. Je schopný detekovat onemocnění mléčné žlázy na základě předem stanovených parametrů pro vyhodnocování. Je tvořen algoritmy pro předzpracování dat, segmentaci obrazu a výsledné detekci pozorovaných objektů. Software je součástí technologického systému, který bude automatizovaně upozorňovat chovatele na možné zdravotní problémy v oblasti mléčné žlázy jednotlivých chovaných dojnic na základě identifikačního systému.

Snímek mléčné žlázy pořízený termokamerou jako vstupní data pro vyhodnocování zdravotního stavu

Snímek mléčné žlázy převedený do infračerveném rozlišení

Snímek mléčné žlázy převedený do infračerveném rozlišení

Normalizace snímku mléčné žlázy v rozmezí 0,0–1,0