Výběrové řízení na krátkodobé zahraniční mobility studentů DSP

V nové výzvě programu Erasmus+ se PhD studentům nabízí možnost studijních pobytů nebo pracovních stáží i na krátkou dobu, a to 5–30 dní.

Zájemci o  krátkodobé studium nebo pracovní stáž v zahraničí se mohou přihlásit do konce března 2022 doručením přihlášky, motivačního dopisu a doporučení školitele referentce pro zahraničí Karle Dvořákové, a to osobně do kanceláře č. 3 v pavilonu M nebo odesláním oskenovaných dokumentů na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

• Přihláška na zahraniční mobilitu –  vyplňte a podepište formulář,
  • Motivační dopis – v anglickém jazyce nebo v jazyce, ve kterém chcete studovat, stručně   popište, co Vás vede ke studiu nebo stáži v zahraničí, výběr konkrétní  zahraniční vysoké školy nebo instituce, očekávaný přínos pobytu v zahraničí apod.,
  • doporučení školitele – školitel stanoví obsahovou náplň mobility tak, aby byla uznána jako jeden z vědeckých seminářů schválených v individuálním studijním plánu, a svým podpisem ji schválí i vedoucí příslušní oborové rady.

Výběr z přihlášených studentů je v kompetenci fakulty a bude proveden stanovenou komisí s přihlédnutím k:

1. doporučení školitele,
  2. prospěchu (váženému aritmetickému průměru výsledků za dobu vysokoškolského studia),
  3. motivaci studenta vyjádřené písemně,
  4. znalosti jazyka, ve kterém bude probíhat studium či praxe.